Blog

 Łamiące się włosy: jak walczyć z problemem?
22 Sty 2020

Łamiące się włosy: jak walczyć z problemem?

 Powszechnie wiadomo, że piękno zewnętrzne odzwierciedla wewnętrzną harmonię. Tyczy się to również włosów. Zdrowe i dostatecznie odżywione wyglądają pięknie. Co jednak gdy nie prezentują się dobrze? Połamane włosy kontrastują z gładką, pełną blasku fryzurą. W takiej sytuacji należy podjąć kroki mające na celu przywrócenie dawnej świetności naszym włosom. Poniżej wskazówki jak unikać problemu łamliwych włosów.

Czy na pewno wiesz czym są łamiące się włosy?

Czas położyć kres niedomówieniom i błędnym przekonaniom. Przede wszystkim łamiące się włosy i rozdwajające się końcówki nie są tym samym, choć powszechnie przyjęło się w to wierzyć. Rozdwojone końcówki komunikują, że problem dotyczy wyłącznie końcówek włosów, które zaczynają się rozwarstwiać i pękać. Natomiast problem łamliwych włosów świadczy o znacznie poważniejszych uszkodzeniach strukturalnych. Można go rozpoznać po małych białych kropkach na włosach, które oznaczają, że włos jest pęknięty lub złamany. Uszkodzenia te w odróżnieniu do rozdwojonych końcówek mogą pojawiać się na całej długości włosów, powodując, że wyglądają one na suche i zniszczone. Teoretycznie tę przykrą przypadłość można spotkać zarówno u posiadaczek długich jak i krótkich włosów, jednak znacznie częściej dotyka ona te pierwszą grupę.

Główne powody łamania się włosów

Przyczyn łamliwych włosów należy upatrywać w ich ekspozycji na zewnętrze czynniki, które powodują ich wysuszenie, redukują ich elastyczność i atakują zewnętrzną strukturę. Ponadto należy dodać również niewłaściwą pielęgnację i inwazyjną stylizację. Poniżej przegląd głównych przyczyn łamiących się włosów.

Kobieta susząca długie włosy
Nadmierne lub niewłaściwe szczotkowanie i czesanie włosów
Uszkodzenia mechaniczne spowodowane za ciasną gumka lub spinkami
Częste farbowanie, jako że powoduje ono otwieranie się łusek
Zabiegi chemiczne jak trwała ondulacja
Ciepło: promienie słoneczne, ale także narzędzia stylizacyjne jak suszarka, prostownica czy lokówka
Tarcie: szaliki i swetry mogą uszkodzić włókna włosów

Co pomoże?

Niestety, uszkodzenia są nieodwracalne jeśli dojdzie do pęknięcia włosa. Jednak bez obaw, zewnętrzne i powierzchowne zniszczenia są łatwe do naprawy przez włączenie odpowiedniego programu pielęgnacyjnego. Oto jego elementy:

 


Zarezerwuj wizytę