Blog

Ombre czy sombre? Nie możesz się zdecydować? – Przeczytaj!
21 Kwi 2019

Ombre czy sombre? Nie możesz się zdecydować? – Przeczytaj!

 

Sombre i ombre – na czym polega różnica?

Ombre to technika koloryzacji, która polega na pozostawieniu ciemniejszych włosów u nasady, a rozjaśnieniu o kilka tonów tylko końcówek. Najczęściej łączonymi kolorami w ombre są brąz oraz jasne blondy. Dlatego efekt przejścia między kolorami w ombre jest dość wyrazisty.

Jeśli szukasz łagodniejszego zestawienia kolorów wybierz sombre.

Sombre to odmiana ombre, która pojawiła się w salonach fryzjerskich stosunkowo niedawno. W sombre pozostawiamy u nasady włosów naturalny kolor, a końcówki rozjaśniamy jedynie o jeden-dwa tony. Przejście między kolorami jest tu bardzo subtelne. Dlatego też sombre wzięło swoją nazwę od zestawienia „soft ombre”. To po prostu  delikatniejsza wersja ombre.

Dla kogo ombre? Dla kogo sombre?

Sombre wybiorą Panie, które nie chcą bardzo zmieniać swojego naturalnego odcienia włosów. Jeśli szukasz delikatnego efektu postaw na sombre. Jeśli lubisz bardziej wyraziste, zauważalne różnice kolorystyczne na włosach poproś fryzjera o ombre.

Jednak osobiste upodobania to nie jedyne kryterium. Ważne jest także to, jaki mamy bazowy kolor włosów. Brunetkom polecamy zdecydowanie ombre, które wydobędzie u nich głęboki kontrast między kolorami i da niezwykle ciekawy efekt.

Sombre można stosować zarówno u brunetek, jak i u blondynek. Jednak to właśnie jasnym włosom sombre doda naturalnej świetlistości. Włosy blondynek są też z reguły delikatne, a dobrze wykonany efekt sombre wizualnie zwiększa objętość fryzury.

Zarezerwuj wizytę