Blog

FRYZJER BIELSKO BIAŁA PIELĘGNACJA  ODŻYWKA DO WŁOSÓW
22 Lut 2020

FRYZJER BIELSKO BIAŁA PIELĘGNACJA ODŻYWKA DO WŁOSÓW


Wyjaśniamy, dlaczego same odżywki do włosów nie mogą zapewnić im wystarczającej pielęgnacji i
jak je stosować w kompleksowym systemie pielęgnacji włosów.

Celem jakiejkolwiek pielęgnacji jest przede wszystkim zdrowie włosów. Osiąga się go przez szczególną dbałość o zapewnienie im odpowiedniego odżywienia.
W przypadku włosów i skóry głowy utrzymanie dobrej kondycji wyjątkowo utrudniają czynniki zewnętrzne. Z drugiej strony, dlaczego włosy miałyby wymagać dodatkowej pielęgnacji poza myciem szamponem? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Korzyści ze stosowania odżywki do włosów

Szampon jedynie oczyszcza włosy, podczas gdy odżywka zapewnia im dodatkową pielęgnację, chroniąc i upiększając. Specjalny jej rodzaj – odżywka bez spłukiwania, zapobiega ponadto puszeniu czy elektryzowaniu, a same włosy pełnią blasku i zdrowia przyciągają każdy wzrok.

Szampon usuwa z powierzchni włosów i skóry głowy sebum, pozostałości produktów do stylizacji, martwe komórki i zabrudzenia.

Niestety, mycie szamponem może również w niewielkim stopniu uszkadzać osłonkę włosa. Budujące ją łuski przy zdrowym stanie osłonki
układają się gładko i przylegają do siebie ściśle niczym dachówki. Naruszenie tej konstrukcji sprawia, że włosy stają się bardziej podatne na uszkodzenia wskutek działania czynników zewnętrznych. I wtedy właśnie z pomocą przychodzi pielęgnacyjna moc odżywek. 

Wygładzają one powierzchnię włosów, przywracając im równą konstrukcję. Tak wypielęgnowane i odporne na uszkodzenia włosy zachowują odpowiedni poziom nawilżenia, lśnią i swobodnie poddają się stylizacji

Odżywki do włosów – stały element planu pielęgnacyjnego
Odżywki do włosów nie zapewniają jednak pełnej pielęgnacji, która jest potrzebna włosom. Chronią włosy jedynie do kolejnego mycia szamponem, ale nie dają długookresowych efektów. Dlatego też przydatne mogą się okazać bardziej intensywne odżywki.Nasze włosy przez cały czas narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Poza stylizacją ciepłem bez zabezpieczenia produktem termoochronnym, na kondycję włosów mają wpływ takie czynniki środowiskowe jak wysoka temperatura, chłód, ogrzewane powietrze w pomieszczeniach, wiatr, a nawet działanie promieni słonecznych. Zniszczone włosy nie mają możliwości samodzielnej regeneracji. Właściwa pielęgnacja wymaga działania zarówno w wewnętrznej strukturze włosów jak i na ich powierzchni. Nawilżająca odżywka do włosów sprawi, że zniszczone włosy staną się jedwabiste i odzyskają zdrowy wygląd.Wskazówka: Warto pamiętać o tym, że naturalne odżywki lub domowa odżywka do włosów są dobrym rozwiązaniem, które ułatwi codzienną pielęgnację fryzury. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, odżywki do włosów warto nakładać nie na całkowicie mokre, a osuszone ręcznikiem włosy.

Odżywki do włosów - rodzaje

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, w tym odżywek, które pomogą twoim włosom zachować zdrowy wygląd i blask. Przed zakupem jakichkolwiek z nich bardzo ważne jest, aby rozpoznać strukturę włosów i dowiedzieć się, jakiego rodzaju pielęgnacji wymagają. Jeżeli nie jesteś pewna wyboru, poproś o pomoc swojego fryzjera, który oceni stan twojej fryzury. Najbardziej popularnymi, dostępnymi na rynku odżywkami są między innymi:Odżywka do włosów suchych / Odżywka nawilżająca
Odżywka do włosów farbowanych
Odżywka do włosów wypadających
Odżywka do włosów blond / ciemnych / rudych
Nawilżająca odżywka do włosów
Odżywka do włosów zniszczonych
Odżywka wygładzająca


Pamiętaj, że odżywka jest niezwykle ważna w codziennej pielęgnacji włosów. 
Najlepiej, gdy produkty, których używasz pochodzą z tej samej serii. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dostarczasz swoim włosom wszystkich niezbędnych im składników.
Zarezerwuj wizytę